De gehandicaptenzorg verdient een regering die ons niet laat vallen maar opstaat
Het debat georganiseerd door KansPlus, 2CU, dit Koningskind, Helpende Handen, EMB Nederland, Sien en Ieder(in) heeft plaatsgevonden op donderdag 12 juni, onderstaande tekst is ter kennisname.
De mens met een verstandelijke beperking en hun naasten staan niet op de snelweg om hun ongenoegen te uiten. Zij missen een stem of de energie om een hard geluid te laten horen. Zij wachten op een debat, eenmaal per jaar, waarin er tijd is om de dilemma’s die er zijn, te bespreken en te werken aan oplossingen. We wachten af….. en dan valt het kabinet en staan we weer op nul. Geen debat, geen stem, geen krachtig geluid. Of toch wel?
Stilstaan is geen optie!
Wij staan op voor al deze mensen. De tijd die gereserveerd is voor het debat, gebruiken wij graag om in gesprek te gaan: wat kan er wél? Welke oplossingen zijn er voorhanden waarvoor geen grote wetsvoorstellen, onderzoeken enzovoort nodig zijn? Wat werkt al wel en hoe kunnen we hier meer van doen?
We nodigen een ieder uit om op te staan en vanaf 12 juni actief aan de slag te gaan. Door niet te denken vanuit beperkingen maar vanuit mogelijkheden. Ze zijn er, we moeten ze alleen zien en benutten.
Op 12 juni van 10.00 uur tot 11.30 uur is KansPlus met andere belangenverenigingen online in debat gegaan. Het werd een debat over mogelijkheden, successen en wat nodig is want grote zorgen zijn er ook.
De uitkomsten hiervan zullen wij delen met de vaste kamercommissie van VWS.